Progi Zwalniające

Informacje

Nowe produkty

Progi zwalniające

Służby dbające o bezpieczeństwo publiczne za wszelką cenę starają się uzmysłowić kierowcom, jak istotne jest przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznej jazdy. Znaki drogowe, stosowne ograniczenia prędkości, mandaty pieniężne adekwatne do przewinień, a nawet pozbawienie kierowcy uprawnień do prowadzenia pojazdu niestety nie są wystarczające. Wciąż jest ogromny odsetek osób, które jeżdżąc na drogach łamią prawi i narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. Nie bez powodu występuje ograniczenie prędkości w terenach zabudowanych. Kiedy kierowca uzyska prędkość wyższą niż zalecana nie ma możliwości wyhamowania. Prowadzi to do kolizji, która nie rzadko kończy się tragicznie. Stosowanie progów zwalniających zmusza kierowcę do zastosowania się do narzuconych reguł.

Progi zwalniające

Progi Zwalniające 

Jest 40 produktów.
na stronę
Pokazuje 31 - 40 z 40 elementów
Pokazuje 31 - 40 z 40 elementów

Próg zwalniający

Bezpieczny dla kierowców próg zwalniający

Jeśli kierowca nie zwolnij przed progiem zwalniającym może narazić swój pojazd na uszkodzenie. Przeszkody ułożone w poprzek jezdni mają na celu ostrzeżenia dla kierowcy. Próg zwalniający to wypukłość przypominająca swoją strukturą garb. Celem zastosowania progów zwalniających jest uspokojenie ruchu pojazdów na drodze. Poprzeczne przeszkody w postaci wypukłości na jezdni zmuszają kierowców do ograniczenia prędkości. Często są stosowane przy wjazdach na osiedla mieszkaniowe, gdzie bezpieczeństwo jest szczególnie istotne.

Progi zwalniające to efektywne przeszkody, które dają do myślenia kierowcom. By przejechać przez próg zwalniający należy ograniczyć swoją prędkość. Nie stosowanie się do zachowania ostrożności może spowodować przebicie opon oraz dyskomfort jazdy. W przypadku niskiego nadwozia może doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego pojazdu. Najbardziej optymalną prędkością do przejazdu przez próg zwalniający jest do 30 km/h. Jest to prędkość, która zapewnia bezpieczne hamowanie w przypadku wyjścia pieszego na jezdnie.

Progi zwalniające dostępne w naszym sklepie internetowym są wykonane z kostki betonowej lub specjalnego tworzywa sztucznego - recyklatu PCV. Zawsze są stosownie oznaczone, by ich widoczność była zachowana w każdych warunkach i o każdej porze. Producenci wykonując progi zwalniające stosują odblaski oraz intensywną kolorystykę. Dzięki tym elementom kierowca jest w stanie dojrzeć uwypuklenie na jezdni z dużej odległości i swobodnie hamować, zmniejszając prędkość do minimum.