Progi Wyspowe

Informacje

Progi wyspowe to rodzaj progów zwalniających, który charakteryzuje się szerokością dobraną tak by autobusy i inne pojazdy komunikacji miejskiej mogły bezproblemowo przejechać przez nie, jednocześnie obligując kierowców samochodów osobowych do zmniejszenia prędkości podczas ich pokonywania. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo progi zwalniające wyspowe najlepszej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie potrzeby służymy fachową pomocą.

Progi zwalniające wyspowe 

Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Progi zwalniające wyspowe to urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ich główne zadanie to zmuszenie osoby, która kieruje pojazd o zwolnienie i ograniczenie prędkości. Progi wyspowe sprawdzą się w miejscach, w których, ze względów bezpieczeństwa, pojazdy powinny poruszać się z ograniczoną prędkością. Są to okolice szkół, przedszkoli, szpitali, w strefach ograniczonej prędkości i w strefach zamieszkania. Progi zwalniające wyspowe, występujące w formie wydzielonej wyspy lub wysp umieszczonych na jezdni. Są skuteczne i łatwe w montażu.

Charakterystyczne cechy progów wyspowych

Progi wyspowe zostały wykonane w całości z mieszanki gumowej o dokładnie przemyślanym składzie, dzięki czemu zachowują swój kształt, użytkowość i pierwotny kolor przez wiele lat po montażu. Ponadto są także w pełni odporne na destrukcyjne działanie promieniowania UV czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Największą zaletą progów wyspowych jest z pewnością połączenie wysokiego bezpieczeństwa z komfortem. Standardowe progi zwalniające na szerokość całej jezdni wymuszają do ograniczenia prędkości dla wszystkich kierowcach, podczas gdy progi zwalniające wyspowe są na tyle wąskie, że pojazdy komunikacji miejskiej czy rowerzyści je ominą. Dzięki temu zmniejsza się uczucie charakterystycznego i nieprzyjemnego podskakiwania na progu zwalniającym, szczególnie nielubianego przez pasażerów komunikacji zbiorowej.  Dzięki elementom odblaskowym progi zwalniające wyspowe są widoczne także nocą. 

Jak progi wyspowe dbają o bezpieczeństwo?

Głównym zadaniem, jakie mają do spełnienia progi wyspowe jest zmuszenie kierowców do zmniejszenia prędkości. Z tej przyczyny układa się je tam, gdzie potrzebna jest pomoc pieszym. Najczęściej pełnią one jednocześnie rolę przejść dla pieszych przy szkołach, przedszkolach, czy urzędach. Wyspowe progi zwalniające sprawdzają się w tej roli doskonale. Samochody przed nimi zwalniają, są z daleka widoczne, także po zmroku, a piesi mogą wygodnie przejść na drugą stronę jezdni. Ponadto progi zwalniające wyspowe wykonane są z materiałów wytrzymałych, więc przejeżdżające po nich pojazdy są bezpieczne. Progi wyspowe przeważają nad swoimi mniejszymi odpowiednikami nie tylko jakością i płynnością przejazdu, ale też skutecznością. Dzięki temu, że zajmują całą powierzchnię jezdni kierowcy nie mogą ich ominąć. Jedynym sposobem na przejazd jest zmniejszenie prędkości. Przejechanie zbyt szybko skutkuje nieprzyjemnymi wstrząsami, dlatego kierowcy zwalniają, co zwiększa bezpieczeństwo przechodniów.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Znajdą Państwo u nas m.in. znaki drogowe, blokady parkingowe, farby drogowe, lampy drogowe i inne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.