U-12 - Słupki łańcuchowe i blokujące

Informacje

Słupki blokujące i łańcuchowe to bardzo często spotykane elementy infrastruktury drogowej. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, którzy poruszają się w wyznaczonych ciągach. Najczęściej stosuje się je w miejscach dużego natężenia ruchu np. na chodnikach, promenadach, przy drogach, ale także w parkach do oznaczania alejek. Ich zadaniem jest umożliwienie poruszania się wszystkich osób, którzy uczestniczą w ruchu. Chyba każdy pieszy, kierowca, czy rowerzysta choć raz spotkał się ze słupkami blokującymi czy słupkami łańcuchowymi. Choć na pierwszy rzut oka mogą dawać wrażenie powodowania utrudnień, w rzeczywistości zmuszają do zachowania odpowiedniej ostrożności. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie. To nie tylko słupki blokujące, ale także znaki drogowe, pylony drogowe, lustra drogowe i masa różnorodnych akcesoriów.

U-12 - Słupki łańcuchowe i blokujące 

Jest 22 produktów.
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów
Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów

Słupki blokujące - niezbędne w przestrzeni miejskiej

Słupki blokujące stosuje się wszędzie tam, gdzie występuje spore natężenie ruchu. Są to ciągi pieszych, parkingi, deptaki, chodniki, ścieżki rowerowe i wiele innych miejsc, w których zachodzi konieczność uniemożliwienia wjazdu pojazdom mechanicznym. Nasza słupki blokujące zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów, dlatego są gwarancją trwałości i doskonałego zabezpieczenia wytyczonych stref. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do słupków łańcuchowych - blokujące nie utrudniają ruchu pieszych, mają za zadanie zapobiec poruszaniu się pojazdom mechanicznym w miejscach wydzielonych dla pieszych czy rowerzystów. Dzięki zastosowanej kolorystyce skutecznie podnoszą uwagę kierowców i innych uczestników ruchu, zwiększając bezpieczeństwo.

Słupki łańcuchowe - bariera dla pieszych

Słupki łańcuchowe tak, jak wskazuje sama nazwa, są połączone ze sobą za pomocą łańcucha. Stanowią doskonałą barierę nie tylko dla aut, ale również dla rowerów i pieszych, którzy w ten sposób wiedzą o niemożności przekroczenia danego miejsca. Stosuje się je najczęściej przy przejściach dla pieszych, gdzie nie powinno być skracania drogi przez pieszych, a także do oddzielania chodników przy bardzo ruchliwej jezdni. Słupki łańcuchowe znajdują także zastosowanie w pobliżu przystanków autobusowych czy torowisk, a także w parkach, na prywatnych placach czy w na terenach zielonych, chroniąc w ten sposób przed kolizjami z udziałem aut i pieszych.