U-1, U-2 Słupki drogowe

Informacje

U-1, U-2 Słupki drogowe 

Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Ustawianie słupków przy drogach ma ogromny wpływ na jakość poruszania się po nich i bezpieczeństwo. Słupki drogowe U-1a i U-2 służą poprawieniu widoczności na wąskich przejazdach i przy zakrętach. Ich skuteczność ma znaczenie przede wszystkim po zmroku, ale za dnia również są potrzebne. Ich zadaniem jest oznakowanie pobocza oraz chodnika i wyznaczenie tras na parkingach i drogach osiedlowych. Słupki U-1a spotkać można w przestrzeni miejskiej i wiejskiej, a także przy drogach leśnych. Ich zadaniem jest wskazanie kierowcom biegu trasy, szczególnie na zakrętach i skrzyżowaniach. Stosując słupki drogowe U-2 można uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji; zarówno kolizji z innymi pojazdami, jak i wypadnięcia z drogi na zakręcie. Dzięki prawidłowemu oznakowaniu korzystanie z dróg staje się bezpieczniejsze, a kierowcy wiedzą, jak się mają zachować. Nasza oferta skierowana jest do osób zajmujących się znakowaniem i naprawą dróg oraz właścicieli obiektów z parkingiem, takich jak sklepy, biura, czy szpitale.

Elastyczne słupki drogowe U-2 bezpieczne nawet przy zderzeniu

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty zapobiegały wypadkom. Prowadzące słupki U-1a są wykonane z PCV i oklejone odblaskową folią w kolorach białym i czerwonym. Skutkiem tego jest duża widoczność, która pozwoli odpowiednio wcześnie zauważyć zakręt w niekorzystnych warunkach. Również słupki drogowe U-2 mają taką konstrukcję. W ich przypadku używamy odblasków zielonych lub czarnych. Spowodowane jest to tym, w jakich miejscach ustawia się te oznaczenia drogowe.

Wybierając naszą ofertę mogą Państwo zminimalizować ilość kolizji i ich niebezpieczne rezultaty. Umożliwiają to elastyczne słupki U-2 i U-1a. Oprócz stosowania odblasków i doskonale widocznych kolorów stosujemy też bezpieczne tworzywa. Dostępne w naszej ofercie słupki U-2 odginają się pod wpływem mocnego uderzenia, co zmniejsza szkody na pojeździe i zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pasażera. Jednocześnie słupki są wytrzymałe i pozostaną na swoim miejscu w stanie niemal nienaruszonym, aby zatrzymać samochód. Osłonią w ten sposób auto z drugiej strony i pieszych na chodniku.

Jakie zastosowanie mają słupki drogowe U-1?

Zastosowanie zależne jest od rodzaju oznaczenia. Słupki U-1a to słupki kilometrażowe, które wyznaczają trasę, określając też długość drogi. Pomagają więc zauważyć zwężenia jezdni, łuki pionowe i utrudnienia w jeździe, a także zorientować się w terenie. Dzięki nim łatwiej określą Państwo swoje położenie, nawet na nieznanym sobie terenie.

Do częściej spotykanych należą Słupki drogowe U-2. Te można zobaczyć na parkingach, we wjazdach, a także na drogach, gdzie odgradzają pieszych od pojazdów mechanicznych. Wyznaczony z ich wykorzystaniem chodnik jest miejscem bezpieczniejszym, po którym można poruszać się swobodnie i bez obaw. Ułatwia to też jazdę samochodem, bo odgrodzeni przechodnie nie mają możliwości wykonać nagłego, zaskakującego ruchu. Tam, gdzie postawią Państwo słupki U-2 ilość wypadków będzie mniejsza. Zaoszczędzą też Państwo miejsce na parkingu, wyznaczając miejsca postojowe. W ten sposób jasne stanie się, gdzie należy postawić auto, więc parking stanie się uporządkowany. Słupki drogowe to najlepsze ułatwienie w optycznym prowadzeniu ruchu. Powinny znajdować się w każdym kolizjogennym miejscu jezdni, na parkingach i we wjazdach na tereny firmowe.