Mikrokule odblaskowe

Informacje

Mikrokulki odblaskowe to materiał do posypywania malowanych powierzchni po aplikacji farby drogowej na jezdni. Doskonale przeczepiają się do farby dzięki obórce powierzchniowej. Wykorzystywane są przy nowoczesnych technikach oznakowania poziomego dróg i stanowią o właściwościach odblaskowych namalowanych linii czy znaków. Mikrokulki odblaskowe są wbudowywane w zaschniętą powierzchnię oznakowania poziomego. Tak umieszczone działają, jak miniaturowe soczewki, które zbierając światło padające z reflektorów nadjeżdżających pojazdów, odbijają jego część z powrotem w kierunku kierowcy. Stosowanie mikrokulek odblaskowych znacznie poprawia bezpieczeństwo na drogach i parkingach w warunkach nocnych. Przygotowaliśmy dla Państwa ich najlepszą selekcję.

Mikrokule odblaskowe 

Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Mikrokulki szklane to dodatek do farb drogowych, nadający jej właściwości odblaskowych. Kulki można mieszać z farbą bezpośrednio przed malowaniem lub posypywać na mokrą warstwę farby. W przypadku kulek zmieszanych z farbą efekt odblasku będzie widoczny dopiero po jakimś czasie, gdy warstwa farby ulegnie naturalnemu ścieraniu pod wpływem ruchu pojazdów. Jeśli zależy Ci na natychmiastowym efekcie, wysyp mikrokulki na mokrą warstwę farby. 

Mikrokulki odblaskowe - najlepszy wybór

Wysoka zdolność odbijania światła sprawia, że mikrokulki odblaskowe dają znacznie lepszy efekt niż standardowe posypki odblaskowe stosowane w oznakowaniu dróg. Jest to produkt wysoce odporny na warunki atmosferyczne, wysokie lub niskie temperatury, a wilgotność lub nasłonecznienie nie mają wpływu na jego wytrzymałość. Należy zwrócić uwagę na fakt, że zjawisko odbijania światła będzie dobrze widoczne tylko wtedy gdy zastosowane zostanie silne źródło światła, reflektor samochodowy lub mocna latarka. Mikrokulki odblaskowe stosowane są przy oznakowaniach poziomych i pionowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa np. na drogach, barierkach i szlabanach drogowych, parkingach. Jeżeli powierzchnia z naniesionymi mikrokulkami odblaskowymi będzie narażona na tarcie, np. powierzchnie przeznaczone do ruchu, można rozważyć zabezpieczenie takiej powierzchni dodatkową warstwą lakieru ochronnego. Powinna być ona jak najcieńsza - istnieje duże prawdopodobieństwo, że w mniejszym lub większym stopniu odbije się to na właściwościach odblaskowych, dlatego wskazane jest najpierw sprawdzenie tego na mniejszym fragmencie.

Mikrokulki odblaskowe - jak je stosować?

Mikrokule odblaskowe to zaawansowany produkt, dzięki któremu można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo ruchu pojazdów w nocy. Prezentowane w naszej ofercie mikrokulki odblaskowe szklane mogą być stosowane bez ograniczeń. Szczególnie podczas wykonywania wszystkich rodzajów oznakowań poziomych. Mikrokule odblaskowe to 25 kilogramów produktu do posypywania farby drogowej. To bezbarwne kulki o wymiarach cząstek do 800 µmetrów. Wyróżniają się dużą trwałością, całkowitą inercją chemiczną oraz nie matowieją pod wpływem działania chlorków sodu i wapnia. Co ważne, są również odporne na bardzo wysoką temperaturę i spaliny pochodzące z pojazdów. Mikrokulki odblaskowe to produkt, bez którego trudno funkcjonować drogowcom tworzącym nowoczesne oznaczenia poziome dróg i parkingów. Zachęcamy do zakupów i skorzystania z naszej szerokiej oferty. Wszystkie produkty oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach, a wszystko w  trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego i naszych klientów.