Progi Zwalniające

Informacje

Służby dbające o bezpieczeństwo publiczne za wszelką cenę starają się uzmysłowić kierowcom, jak istotne jest przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznej jazdy. Znaki drogowe, stosowne ograniczenia prędkości, mandaty pieniężne adekwatne do przewinień, a nawet pozbawienie kierowcy uprawnień do prowadzenia pojazdu niestety nie są wystarczające. Wciąż jest ogromny odsetek osób, które jeżdżąc na drogach, łamią prawo i narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych. Nie bez powodu występuje ograniczenie prędkości w terenach zabudowanych. Kiedy kierowca uzyska prędkość wyższą niż zalecana, nie ma możliwości wyhamowania. Prowadzi to do kolizji, która nie rzadko kończy się tragicznie. Stosowanie progów zwalniających zmusza kierowcę do zastosowania się do narzuconych reguł.

Progi zwalniające

Progi Zwalniające 

Jest 46 produktów.
Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów
Pokazuje 1 - 46 z 46 elementów

Próg zwalniający

Spowalniacze drogowe - w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchów

Bezpieczny dla kierowców próg zwalniający umieszczony na jezdni odpowiednio oznakowany zmusza kierowcę do maksymalnego zmniejszenia prędkości, co znacznie poprawia bezpieczeństwo. Jeśli kierowca nie zwolni przed progiem zwalniającym, może narazić swój pojazd na uszkodzenie. Przeszkody ułożone w poprzek jezdni, czyli tzw. spowalniacze drogowe mają na celu ostrzeżenie kierowcy. Próg zwalniający to wypukłość przypominająca swoją strukturą garb. Celem zastosowania progów spowalniających jest uspokojenie ruchu pojazdów na drodze. Poprzeczne przeszkody w postaci wypukłości na jezdni zmuszają kierowców do ograniczenia prędkości. Często są to tzw. progi najazdowe chętnie stosowane przy wjazdach na osiedla mieszkaniowe, gdzie bezpieczeństwo jest szczególnie istotne, ale także na wielu drogach lokalnych, gdzie inne oznakowania nie przynoszą spodziewanych efektów.

Progi spowalniające - wysoka skuteczność

Progi zwalniające to efektywne przeszkody, które dają do myślenia kierowcom. By przejechać przez próg zwalniający, należy ograniczyć swoją prędkość. Nie stosowanie się do zachowania ostrożności może spowodować różnorodne uszkodzenia np. przebicie opon oraz dyskomfort jazdy. W przypadku niskiego nadwozia może nawet doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego pojazdu. Optymalną prędkością do przejazdu przez próg zwalniający jest do 30 km/h. Jest to prędkość, która zapewnia bezpieczne hamowanie w przypadku wyjścia pieszego na jezdnie, dzięki czemu możemy tu mówić o bezpieczeństwie dla wszystkich uczestników ruchów, a wszystko dzięki niepozornym spowalniaczom drogowym.

Progi zwalniające - trwałe i wytrzymałe

Progi zwalniające dostępne w naszym sklepie internetowym są wykonane z kostki betonowej lub specjalnego tworzywa sztucznego - recyklatu PCV. Zawsze są stosownie oznaczone, by ich widoczność była zachowana w każdych warunkach i o każdej porze. Producenci, wykonując progi zwalniające, stosują odblaski oraz intensywną kolorystykę. Dzięki tym elementom kierowca jest w stanie dojrzeć uwypuklenie na jezdni z dużej odległości i swobodnie hamować, zmniejszając prędkość do minimum. Wielu kierowców, pokonując często tę samą trasę, jest w stanie zapamiętać, gdzie ustawiony jest próg najazdowy, co pozwala na szybką redukcję prędkości. Zachęcamy do przejrzenia naszej szerokiej oferty spowalniaczy drogowych oraz innych produktów.