Separatory drogowe

Informacje

Bezpieczeństwo na drodze to działanie, do którego dążą wszystkie władze od samorządowych, miejskich po władze państwowe. Patrole policyjne oraz funkcjonariusze straży miejskiej dbają o bezpieczeństwo. Dzięki dobrym oznakowaniom kierowca ma szanse w porę zareagować na zaistniałą sytuację. Zabezpieczenia dotyczą wszystkich, którzy biorą udział w ruchu drogowym. Kierowcy samochodów, piesi, rowerzyści. Stosowane są znaki drogowe, sygnalizacje świetlne etc. Kierowcy muszą przestrzegać obowiązującego kodeksu drogowego, a jego naruszenia są karane i mogą doprowadzić do utraty uprawnień do prowadzenia pojazdu. Również drogi powinny być właściwie zabezpieczone np. separatorami drogowymi.

Separatory drogowe 

Jest 20 produktów.
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów

Separatory na drogach

Separatory drogowe to akcesoria, które mają na celu zachowania bezpieczeństwa ruchu drogowego,. Służą do szybkiego i łatwego oznakowania zmian w pasie drogowym. Separator może być stosowany jako element tymczasowy, kiedy to na danym odcinku trasy jest przeprowadzany remont lub następuje chwilowa zmiana organizacji ruchu. Separatory drogowe mają zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Najczęściej wykorzystywane są w sytuacjach, kiedy władze chcą mieć pewność, że ograniczenia w swobodnym poruszeniu się po danym odcinku jezdni jest widoczne.

Separatory drogowe są więc dodatkowym zabezpieczeniem, tam gdzie znaki poziome są niewystarczające lub mogą być mało widoczne. Ich głównym celem jest pokazanie uczestnikom ruchu drogowego, że w tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność. Ich użycie zapewnia bezpieczeństwo oraz właściwą płynność ruchu. Szczególnie są przydatne w miejscach gdzie są prowadzone tymczasowe roboty i pas drogowy jest ograniczony, bądź też wyłączony z użytkowania. Ponadto separatory drogowe mają zastosowanie jako stały element pilnujący bezpieczeństwa na drogach.

W naszym sklepie internetowym dostępne są różnorodne separatory drogowe, których celem jest zapewniania bezpieczeństwa. Dysponujemy separatorami ruchu, które wpływają na: rozdzielenie pasów o przeciwnych kierunkach ruchu, oddzielenie pasów ruchu dla pojazdów komunikacji zbiorowej, wyznaczenie toru jazdy pojazdów, wyznaczenie zawężonych pasów ruchu, a także wyznaczanie krawędzi jezdni. Ponadto separatory drogowe są stosowane w miejscach, gdzie pojazdy mogą wejść kolizję z innymi uczestnikami ruchu, np. rowerzystami.