Bariery chodnikowe

Wydzielanie granice ruchu pieszych od jezdni

Chodniki ułatwiają poruszenie się pieszym i mogą być ozdobą miasta. Piesi poruszając się po chodnikach lub miejscach do tego przeznaczonych czują się bezpiecznie i nie obawiają się nieodpowiedzialnych kierowców. By zachować najwyższą formę bezpieczeństwa i uchronić pieszych, rowerzystów, a przede wszystkim dzieci władze samorządowe powinny czuć się zobowiązane do zainstalowania barier chodnikowych. Są one szczególnie przydatne w miejscach, w których znajdują się miejsca postojowe, drogi szybkiego ruchu lub niebezpieczeństwo upadku ze stromego pobocza.

Barierki chodnikowe są elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego, które ma na celu wydzielić granice ruchu pieszych od jezdni. Mają uchronić pieszych przed wchodzeniem na jezdnie, gdzie może dojść do potrącenia i w konsekwencji poważnego uszczerbku na ich zdrowiu lub życiu. Najczęściej umieszczane są przy chodnikach, na krawędziach pobocza jezdni, na wysepkach przystanków autobusowych, tramwajowych czy w pasach rozdziału. Wszędzie tam gdzie piesi są narażeni na niebezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo pieszych z barierami chodnikowymi

Bariery chodnikowe mają za zadanie blokować ruch, być ochroną. Są częścią infrastruktury miejskiej i powinny być stosowane, by piesi mogli czuć się bezpiecznie. Szczególnie ważne by stosować bariery chodnikowe w okolicach wzmożonego ruchu pieszych oraz nieopodal szkół i boisk sportowych. Rowerzyści również są narażeni na niebezpieczeństwo. Poruszając się po ścieżkach rowerowych usytuowanych blisko stromego pobocza lub jezdni mogą czuć się niepewnie. Rozwiązaniem jest zastosowanie bariery chodnikowej która będzie amortyzatorem w kryzysowej sytuacji.

Bariery chodnikowe mają na celu ostrzec kierowców, że w wydzielonym obszarze należy zachować szczególną uwagę i ostrożność. W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór produktów, które są odporne na warunki atmosferyczne oraz na działanie ulicznych wandali. Bariery chodnikowe, którymi dysponujemy są łatwe w montażu i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Estetyczny wygląd sprawia, że miasto nie traci swoich atrakcyjnych walorów. Stosowanie barier chodnikowych przy: chodnikach, ścieżkach rowerowych, wejściach do szkół - szczególnie jeśli znajdują się przy jezdni oraz w wielu innych miejscach, które wymagają wzmożonego bezpieczeństwa i ochrony pieszych, jest niezwykle korzystne.